KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325114

nr 1432 5114

Jöran Salmson

(f. 1911), Sverige

Oljemålning, Utsikt från fönster. Signerad. Olja på duk, 54x44, yttermått inklusive ram: 65x55 cm

Jöran Salmson, född 1911, svensk målare, tecknare och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 22 november 2021
kl 19:20:14

20/11 15:00:44 1      200 kr
22/11 19:11:33 2      Vinnande bud

Jöran Salmson

Läs mer om Jöran Salmson